امروز چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
شناسه برگه: ۵۰۲
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳

RSS

RSS تفکيکي اخبار بصر نیوز

براي استفاده از نسخه RSS اخبار سايت بصرنيوز مي توانيد، از لينک زير استفاده کنيد.

همچنين جهت راحتي کاربران و دسترسي آسان به اخبار مورد نظر، علاوه بر لينکRSS عناوين کل اخبار، RSS اخبار هر يک از گروه ها به طور مجزا در اختيار شما قرار گرفته است.

عناوين کل اخبار

اخبار گروه سیاسی

اخبار گروه اقتصادی

اخبار گروه فرهنگي و اجتماعی

اخبار گروه اخبار مشهد

مطالب گروه گفتگو

مطالب گروه تحلیل و یاداشت

مطالب گروه رسانه

مطالب گروه وبلاگستان

RSS چیست ؟

RSS مخفف Really Simple Syndication میباشد که بشما اجازه میدهد محتویات سایت خود را دسته بندی کرده و با یک فرمت سریع و استاندارد تیتر مقالات و اخبار سایت خود را در دسترس دیگران قرار دهید. فرمت فایل های RSS همان XML است. و بصورت اتوماتیک آپدیت میشود.
بدون وجود RSS کاربران باید هر روز سایت شما را چک کنند تا بتوانند از تازه های سایت شما باخبر شوند . اما با این تکنولوژی ، کاربران ، RSS چندین سایت را در یک برنامه RSS aggregator (یا RSS خوان) در کنار هم می بینند و تایتل نوشته های اخیر سایت شما را بدون مراجعه به سایت شما مشاهده میکنند.( در دو سال اخیر میتوان گفت rss جای سایت هایی که امکان ping کردن وبلاگ را میدادند گرفت.)

نحوه استفاده از RSS وبلاگ ها و سايت ها : برای اینکه اولین تجربه استفاده از RSS یک وبلاگ را داشته باشید ما شما را قدم به قدم راهنمایی میکنیم تا شما هم به جمع استفاده کنندگان rss بپیوندید . در این آموزش ما از یک rss reader آنلاین استفاده خواهیم کرد .

۱- در این مرحله شما نیاز به یک اکانت جیمیل دارید تا بتوانید از google reader استفاده کنید . به صفحه اصلی گوگل بروید و Sign in کنید تا گوگل ، شما را شناسایی کند . حالا به آدرس www.google.com/Reader بروید تا وارد صفحه rss reader گوگل شوید .

۲- rss هر وبلاگ با نمایش یک لینک در وبلاگ نشان داده شده است . به یک وبلاگ و سايت بروید و لینک RSS آن را با کلیک راست copy کنید . بطور مثال من rss یک وبلاگ نمونه را با آدرس http://basarnews.ir/feedکپی کردم .

۳- حالا در صفحه google reader ، آدرس RSS را در جعبه جستجوی بالای صفحه واردکنید و Enter را بزنید . گوگل با استفاده از لینک معرفی شده ، آخرین پستهای سایت مذکور را به شما نمایش میدهد. برای اینکه این rss به مجموعه rss های شما اضافه شود دکمه Subscribe را فشار دهید .

شما یک rss را با موفقیت به Google Reader خود اضافه کردید . برای سایر سایت ها نیز میتوانید عمل فوق را تکرار کنید.

حذف یک rss :

برای حذف کردن یک rss از لیست rss های خود در Google Reader دکمه Edit Subscribtions را در بالای صفحه فشار دهید . لیستی از rss های شما در کادر بالای صفحه به نمایش در خواهد آمد . روی rss مورد نظر کلیک کنید و دکمه Unsubscribe را فشاردهید تا این لینک از rss های شما حذف گردد.

آخرین اخبار