- پایگاه خبری تحلیلی بصر - http://basarnews.ir -

در صورتي که آقای رئیسی، رئیس جمهور شوند نه تنها در سطح کشور ایران بلکه در سطح جهانی می توانند خدمت کنند و این قطعا بیشتر مورد عنایت امام رضاست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصرنیوز،آیت‌الله محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مورد کاندیداتوری آیت الله رئیسی بیان داشتند:

?در صورتي که آقای رئیسی، رئیس جمهور شوند نه تنها در سطح کشور ایران بلکه در سطح جهانی می توانند خدمت کنند و این قطعا بیشتر مورد عنایت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است/ چه خدمتی برتر از اعتلای کلمه توحید و آرمان های امام رضا(ع) در سطح ملی و بین المللی

?سابقه عملکرد آیت الله رئیسی نشان می‌دهد که ایشان در شناخت وظیفه و عمل به آن موفق بوده‌اند.در مسئله نامزدی انتخابات ریاست جمهوری نیز انصافا در شناخت و انجام وظیفه درست عمل کرده‌اند.

?ایشان ابتداً برای نامزدی ریاست جمهوری اقدام نکردند و فرمودند در این شرایط تنها وظیفه خود را خدمت در سمت تولیت آستان قدس رضوی می‌دانم و بحمدالله در این سمت هم خوش درخشیدند.

?ولی وقتی که توده مردم، نخبگان، فرهیختگان، علمای بزرگ و بخش مهمی از روحانیت و دانشجویان سراسر کشور از ایشان درخواست نمودند که نامزد ریاست جمهوری شوند در شناخت وظیفه تامل کردند و پس از بررسی های لازم به این جمع‌بندی رسیدند که زمینه لازم برای حضور در مدیریت کلان کشور، حل معضلات مردم و ترویج و ارتقای فرهنگ وارزشهای دینی فراهم شده است.

?از این رو وظیفه خود را نامزدی برای این انتخابات تشخیص داده و با اینکه میل باطنی شان اين بوده که فقط در آستان رضوی بمانند اما ایثار کرده و عمل به وظیفه را بر خواست شخصی خود مقدم داشتند و در انتخابات شرکت کردند.

?این نکته شایان توجه است که دعوت علما و فرهختیگان سیاسی و دینی گواه درستی تشخیص این وظیفه توسط ایشان است.

?آقای رئیسی تمام امکانات آستان قدس رضوی را در راستای تامین اهداف الهی بسیج کرده اند و از این طریق در حال خدمت رسانی به بخشی از کشور هستند اما در صورتي که رئیس جمهور شوند و تمام امکانات تحت اختیار خود را در راستای اهداف الهی هزینه کنند در این صورت نه تنها در سطح تمام کشور ایران بلکه در سطح جهانی می توانند خدمت کنند و این قطعا بیشتر مورد عنایت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است.

?چه خدمتی برتر از اعتلای کلمه توحید و آرمان های آن حضرت در سطح ملی و بین‌المللی.

?در چنین شرایطی که تمامی زمینه‌ها برای انجام وظیفه در این سمت فراهم است؛ عدم حضور در انتخابات اشتباه در شناخت یا کوتاهی در عمل به وظیفه است.