- پایگاه خبری تحلیلی بصر - http://basarnews.ir -

استفاده حداکثری از ظرفیت «راهیان نور»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصرنیوز، حجت الاسلام مجید فاطمی ارفع در مورد ایام زیارتی راهیان نور و اسنفاده از این ظرفیت عظیم معنوی اظهارکرد: ترویج اردوهای راهیان نور و حضور مردم در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس به دلیل تاثیر خوبی که دارد همواره مورد تاکید مسئولان بوده و در این راستا اقداماتی نیز برای فراهم کردن امکان حضور در مناطق عملیاتی در نظر گرفته می شود.
وی افزود: در ایام نوروز که مردم دارای تعطیلات بیشتری هستند و معمولا با وسایل نقلیه شخصی خود به مسافرت می روند مناسب است تا برای حضور در مناطق عملیاتی جنوب کشور برنامه ریزی شود.
فاطمی بیان کرد: در همین راستا چند سالی است که شهرداری مشهد به منظور ترویج فرهنگ ایثاروشهادت،برنامه هایی را برای حمایت از سفرهای خانوادگی راهیان نور در نظرگرفته است که هر سال توسعه کمی و کیفی داشته است.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: امسال نیز برنامه های خوبی در این خصوص تدارک دیده شده که البته برای تغذیه فکری ومعنوی زائران این مناطق باید تلاش بیشتری انجام شود.
وی گفت: اگر زائران بدون توجیهات معنوی به راهیان نور بیایند نمی توانند استفاده حداکثری از این فرصت را داشته باشند و بهتر است اقدامات لازم از جمله تهیه بسته های فرهنگی مناسب مدنظر قرار گیرد.