امروز پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
شناسه خبر: ۳۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵
اختصاصی بصرنیوز،

گزارش تصویری المان های دهه ی کرامت در مشهد

عکس : سهیل سیرجانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصرنیوز به مناسبت میلاد امام رضا(ع) ،شهر مقدس مشهد آماده جشن و گرامیداشت دهه کرامت شده است معاونت فرهنگی شهرداری مشهد نیز به عنوان متولی فضا آرایی این دهه مبارک اقدام به ساخت المان های موضوعی، تحت عنوان جشنواره شهر کرامت کرده است.

عکس : سهیل سیرجانی

– اواخر تیرماه سال گذشته بود که در اتفاقی بی‌سابقه و در یک روز در دفاع از حرم حضرت زینب سلام‌الله علیها دو برادر بنام‌های «مصطفی» و «مجتبی» بختی به شهادت رسیدند. این دو برادر مشهدی طی نبرد با پرچم‌داران اسلام آمریکایی در منطقه عملیاتی «تدمر» در «سوریه»، بال در بال ملائک گشودند. المان قاب عکس این دوبرادر شهید در ابتدا خیابان امامت نصب گردیده است.

– مشهد، از جانب آیسسکو(سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی اسلامی ) به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی در سال ۲۰۱۷ (دی ماه ۱۳۹۵ تا دی ماه ۱۳۹۶) برگزیده شده است.لوگوی مشهد ۲۰۱۷  با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  رونمایی شده بود که المان لگوی مشهد ۲۰۱۷ در میدان شهدا نصب گردیده است .

 

– المان زیارت قبول با طرح شکلات زنجبیلی که از سوغاتی های مشهد است در اول خیابان احمد آباد اکران شده است.

– المان اسلام علیک یا شکس الشموس که در خیابان نخرسی اکران شده است .

– المان ‘آوای مهر’ با موضوع نقاره زنی توسط ‘زهرا ایزانلو’ در ارتفاع ۲.۵ متر و طول پنج متر از جنس فایبر گلاس در میدان شریعتی مشهد نصب شده است.

– نقاشی کودک با موضوع امام رضا علیه السلام که به صورت المان در میدان جانباز اکران شده است .

– المان میلاد امام رضا علیه السلام  در چهار راه راه آهن اکران شده است .

– المان کامیون و زائران پیاده امام رضا علیه السلام که در چهارراه نخرسی اکران شده است .

– این المان که در میدان بسیج اکران شده است به گفته ی سازنده ی آن المان ایستادگی نام دارد که نمادی از استقامت و مقاومت مردم ایران در ادوار مختلف است و در آن هشت سرو وجود دارد که سه سرو اول آسیب دیده‌اند و نمادی از شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان حرم هستند و سرو هشتم نیز که آیینه‌کاری شده است نمادی از امام رضا(ع) است.

– المان اقوام مختلف ایرانی که هرکدام یکی از القاب امام رضا علیه السلام را در دست گرفته اند در میدان بسیج اکران شده است.

 

 

 

نظرات

آخرین اخبار