امروز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
شناسه خبر: ۴۱۵۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۵
سوال قاضی پور از پور محمدی:

چرا جلوی تبلیغات پدیده شاندیز در صداوسیما را نگرفتید؟/ پاسخ وزیر دادگستری

نادر قاضی‌پور با طرح سوال از وزیر دادگستری در خصوص روند رسیدگی به پرونده پدیده شاندیز، گفت: وظیفه قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور در مسأله پدیده شاندیز چه بود که اجازه دادند ده‌ها هزار نفر به خاک سیاه بنشینند؟ چرا از ابتدا با این مسأله برخورد نکردند؟
وزیر دادگستری گفت: پرونده پدیده شاندیز یک پدیده با تخلفات وسیع و گسترده است و همه باید برای رفع این مشکل تلاش کنیم.
نادر قاضی‌پور با طرح سوال از وزیر دادگستری در خصوص روند رسیدگی به پرونده پدیده شاندیز، گفت: وظیفه قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور در مسأله پدیده شاندیز چه بود که اجازه دادند ده‌ها هزار نفر به خاک سیاه بنشینند؟ چرا از ابتدا با این مسأله برخورد نکردند؟
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ادامه داد: دادگستری پروژه پدیده را تعطیل کرده است در حالی که باید از از رئیس قوه قضائیه اختیار می‌گرفت و به پرونده رسیدگی می‌کرد. آیا رسیدگی به این پروژه را نگه داشته‌اید تا نزدیک انتخابات مشکل را حل کنید؟ ملت حق دارند در جریان جزئیات رسیدگی و دادگاه پدیده قرار بگیرند. این پروژه چندصد هزار میلیارد تومان ارزش مالی دارد. فقط در یک نمونه هتل ۸۰ طبقه پدیده شاندیز درآمد زیادی عاید دولت و شهرداری مشهد کرد.
وی افزود:‌برخی سرمایه‌گذاران عرب نیز حاضر به سرمایه‌گذاری در این پروژه هستند. این پروژه در صورتی که مشکلات آن رفع شود سالانه میلیاردها دلار برای کشور درآمد ایجاد خواهد کرد.
قاضی‌پور خطاب به وزیر دادگستری، یادآور شد: شما در مجلس نهم قول دادید مشکل پدیده را با جدیت حل کنید اما این مجلس تمام شد و من مجبور شدم مسأله را در مجلس دهم دنبال کنم. ۱۳۶ هزار سهامدار این پروژه با تبلیغات دروغین صداوسیما متضرر شدند. طبق قانون از شما می‌خواهم با مسئولان استان خراسان هماهنگی کنید تا املاک و دارایی‌های این پروژه تعیین تکلیف شود. اختلافات بین دستگاه‌های دولتی را در این موضوع حل و حسابرسی‌ها را اعلام کنید. اتاق مبادلات و معاملات را جهت انتقال دارایی‌های پدیده در مشهد فعال کنید و بانک مرکزی و سازمان بورس را وارد کارزار کنید.
نماینده مردم ارومیه تعطیلی پدیده شاندیز را ناعادلانه دانست و افزود: می‌توانستید از حقوق مردم و سهامداران پدیده در حین ادامه یافتن پروژه دفاع کنید. آیا سزاوار نبود رئیس جمهور با استناد به اصول ۱۲۷ و ۱۳۳ قانون اساسی وظایف خود را به نماینده تام‌الاختیار محول کند تا این پروژه زودتر تعیین تکلیف شود؟ دل هزاران سهامدار و کارگر پدیده شاندیز با آغاز به کار مجدد این پروژه شاد می‌شود و درآمد چندصد هزار میلیارد تومانی عاید کشور می‌شود.
قاضی‌پور در عین حال یادآور شد: آقای کواکبیان از وزیر کشور در این‌باره سوال کرد و رحمانی فضلی قول داد طی مدت یک ماه مسأله را حل کند اما این اتفاق نیفتاده است.
پاسخ پورمحمدی
پس از آن حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی روز سه شنبه در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس در خصوص این که چرا استانداری و دادگستری استان خراسان رضوی و دولت در پرونده پدیده شاندیز به صورت غیر کارشناسی وارد شده و در اثر عدم تدبیر کافی و طول دادن رسیدگی این مسایل به سرمایه صدها هزار نفر از مردم کشور لطمه وارد کردند این مطلب را بیان کرد.
او گفت: در رابطه با سوالی که از سوی نماینده ارومیه مطرح شد و سایر نمایندگان که موضوع پدیده را تعقیب می کنند و به عنوان یک دغدغه جدی برای همه است، مطالبی را بیان می کنم اما همه باید تلاش کنیم تا این مشکل به صورت جدی رفع شود.
پوراحمدی ادامه داد: پرونده پدیده شاندیز یک پدیده در ابعاد مختلف است، البته هرچند شخصا در رابطه با این موضوع در حوزه اجرا، نظارت و قضا هیچ نقشی ندارم و سهمی در تصمیم گیری، اجرا، پیگیری و نظارت ندارم اما از گذشته در جریان این موضوع بودم.
نظرات
 1. Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226
  class="comment even thread-even depth-1" id="comment-3048">
  عظيمي ۹ دی ۱۳۹۵ در ۰۹:۵۱
  Thumb up ۰
  Thumb down ۰

  واقعا تكليف اين همه ادم كه پولشون برباد رفته چيست؟چرا قوه قضايي دير اقدام كرد

آخرین اخبار