امروز پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
شناسه خبر: ۱۷۴۳
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۴
دکتر سرویها در مصاحبه با بصرنیوز :

هویت انقلابی مشهد مقدس مورد غفلت قرار گرفته است

چه بسیار مبارزان انقلابی در شهر مقدس مشهد بوده اند از رهبر معظم انقلاب تا شخصیت هائی همچون شهید هاشمی نژاد در محل های زندگیشان در مساجد و در گوشه و کنار شهر از اینها خاطراتی به جای مانده است. که اینها می تواند به این علاقه مندان و مشتاقان کمک نماید.

دکتر کمال سرویها نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در مصاحبه با بصرنیوز در رابطه با ظرفیت گردشگری انقلاب اسلامی گفت : مدتی پیش در صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد و در کمیسیون فرهنگی  اجتماعی و زیارت ما پیگیر این مبحث بودیم که متاسفانه یکی از مباحثی که مورد غفلت قرار گرفته است همین مسئله هویت انقلابی شهر مشهد است .

دکتر سرویها گفت : چه بسیار مبارزان انقلابی در شهر مقدس مشهد بوده اند از رهبر معظم انقلاب تا شخصیت هائی همچون شهید هاشمی نژاد  در محل های زندگیشان در مساجد  و در گوشه و کنار شهر از اینها خاطراتی به جای مانده است. که اینها می تواند به این علاقه مندان و مشتاقان کمک نماید.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت : متاسفانه در این زمینه کار جدی صورت نگرفته است ما تکلیف کرده ایم به معاونت فرهنگی که  این ظرفیت را از حالت بالقوه ای که هست الفعل در آورند.تا زمانی که زائران و گردشگران وارد مشهد مقدس می شوند و آدرس محل زندگی و مبارزات مقام معظم رهبری را می پرسند بتوانیم نشان دهیم و آن ها را به آنجا ببریم .

درکتر سرویها افزود : در مشهد مقدس مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام را داریم که مقام معظم رهبری در آنجا فعالیت های زیاده داشته اند.

وی افزود : شهید آستانه پرست را منافقین جلوی درب منزلش ترور کردند اینها مکان هائیست که ما احساس می کنیم باید برای آیندگانمان ثبت گردد. این فضا ها باید بازسازی شود تا دوستان و مشتاقان ببینند. خیلی از این سوژه ها در زمان انقلاب یا جنگ هست که ما باید بتوانیم این ها را حفظ وتبیین کنیم و در اختیار آیندگان قرار دهیم .

نظرات

آخرین اخبار