امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
شناسه خبر: ۲۸۷
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

عضو شورای شهر مشهد: موازی کاری فعالیت‌های فرهنگی شهرداری مشهد مشهود است

عضو شورای شهر مشهد گفت: در امور فرهنگی شهرداری نه تنها موازی کاری دیده می‌شود بلکه در داخل شهرداری نیز بین بخش‌های مختلف این موازی کاری‌ها وجود دارد که سبب اتلاف سرمایه شده است.

انسیه غفوری شعرباف ظهر امروز در نطق پیش از دستور خود  در جلسه علنی شورای شهر مشهد اظهار کرد: با توجه به نامگذاری امسال به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی رهبر معظم انقلاب باید پیوسته به موضوع فرهنگ در نهادهای مختلف توجه شود.

وی با اشاره به اصلاح پیش نویس قانون جامع مدیریت شهری در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت این موضوع، نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی، نمایندگان شورای شهر، مسئولان و مدیران استان باید با نقد صریح و جامع در زمینه اصلاح این پیش نویس گام بردارند.

غفوری تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های متعدد می‌تواند عامل تقویت کننده در حوزه فرهنگ باشد، اما با وجود فرهنگ غنی ایرانی اسلامی، تعدد دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی در این زمینه، تداخل و موازی کاری آنان، افراط و تفریط در مواجهه با امور فرهنگی، کاهش اثربخشی برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی را در پی داشته است.

وی اظهار کرد: در امور فرهنگی شهرداری نه تنها موازی کاری دیده می‌شود بلکه در داخل شهرداری نیز بین بخش‌های مختلف این موازی کاری‌ها وجود دارد که سبب اتلاف سرمایه شده است.

عضو شورای شهر مشهد عنوان کرد: شهرداری به عنوان یک ابرسازمان از امکانات و ظرفیت‌های فراوان برخوردار است و می‌تواند در هماهنگی سازمان‌های اجرایی تاثیرگذار باشد و به دور از پراکنده کاری در ارتقای فرهنگ جامعه گام اساسی بردارد.

غفوری افزود: پرهیز از تصدیگری و حمایت از نخبگان و تشکل‌های فرهنگی حائز اهمیت است به همین منظور در بودجه امسال شهرداری مشهد به نکات مهمی از شاخه‌های اقتصاد مقاومتی نظیر افزایش بهره وری، پرهیز از اسراف، خرید تولیدات داخلی و استفاده از روش‌های نوین دانش بنیان توجه شده است.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت شهری باید نسبت به تدوین راهبرد سرمایه گذاری در شهر اهتمام ورزد و به هرج و مرج موجود در بازار پایان دهد، تصریح کرد: براساس بررسی‌های صورت گرفته مراکز خرید از مهمترین مکان‌های مورد بازدید و استقبال زائران است.

غفوری گفت: بازارهای مشهد مملو از اجناس چینی، پاکستانی، ترکی و سایر اجناس خارجی است که اگر خرید زائران و مسافران به درستی مدیریت و برنامه ریزی شود، نقش مهمی در ایجاد اشتغال پایدار و تولید ثروت برای شهر مشهد خواهد داشت.

تصویب نظریه کمیسیون برنامه و بودجه در زمینه اعتراض فرمانداری به مصوبات بودجه ۹۳ شهرداری مشهد و نظریه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در زمینه هبه بخشی از بدهی مجتمع فرهنگی اهل بیت (ع) از مصوبات امروز شورای شهر مشهد بود.

منبع: تسنیم

نظرات
 1. Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226
  class="comment even thread-even depth-1" id="comment-12">
  محمدحسین کشمیری ۱ خرداد ۱۳۹۳ در ۱۴:۳۰
  Thumb up ۰
  Thumb down ۰

  همونطور که حجت الاسلام فاطمی گفتند ، مردم به خاطر گفتمان انقلاب به اعضای کنونی شورای شهر مشهد رای دادند
  پس این اعضا هم باید توجه داشته باشن که نبایست مواضع الانشون با مواضع قبل از رای آوردن متفاوت باشد و در این راستا عملی انجام ندن که قطعا خیانت به آای مروم محسوب میشه
  یاعلی

آخرین اخبار