امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
شناسه خبر: ۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۳

دکتر سعید جلیلی در جمع پر شور دانشجویان دانشگاه شیراز:نکات لازم را به تیم مذاکره کننده منتقل کرده ام؛ آنها را علنی نمی گویم چون نباید فضای کشور را نگران کرد

 

روز چهارشنبه دکتر سعید جلیلی میهمان مردم شیراز بود و ضمن زیارت حرم شاهچراغ علیه السلام با آیت الله ایمانی امام جمعه این شهر و ایت الله دستغیب تولیت آستان حرم شاهچراغ دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش بصر نيوز به نقل از رجانیوز، بعد از آن نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی به جمع دانشجویان دانشگاه شیراز رفت و ضمن ایراد سخنرانی درباره مسایل مهم کشور، به پرسش های چالشی دانشجویان پاسخ داد.

بر پایه خبری که خیبرآنلاین منتشر کرده است، دکتر سعید جلیلی در میان شور و اشتیاق زایدالوصف دانشجویان شیرازی وارد این دانشگاه شده و با استقبال دکتر باقری لنکرانی، وزیر بهداشت دولت نهم، مواجه شد.

نکته قابل توجه هنگام ورود جلیلی به سالن مراسم، شعرخوانی جمعی دانشجویان بود که همزمان سرود معروف “یه باری از امروز رو دوشته…” را با موسیقی که از بلندگوی سالن پخش می شد، همخوانی کردند.

دانشجویان دستنوشته هایی با مضامینی همچون “نه قدرت، نه ثروت، فقط حقوق ملت” ، “نظام اسلامی ما نظام سرمایه داری نیست”، “مطالبه ما دیگر مبارزه با مفاسد اقتصادی نیست، مبارزه با اقتصاد فسادپرور است” و … بر روی دست گرفتند.

تالار فجر دانشگاه شیراز مملو از جمعیت پرشور دانشجویان شده به نحوی که تعدادی از آنها به خاطر پرشدن ظرفیت صندلی ها، بر کف سالن و حتی روی جایگاه محل سخنرانی نشسته و برنامه را پیگیری کردند.

دکتر سعید جلیلی دراین مراسم که با عنوان “همایش الزامات پیشرفت و عدالت” اعلام شده بود، سخنان خود را با طرح چند پرسش آغاز کرد و گفت: شرایطی که امروز کشور ما در آن قرار دارد و با همه مشکلاتی که داشته و روندی که می خواهد ادامه دهد، چه مختصاتی وجود دارد؟ در جهان امروز و در کشورهایی که ویژه در منطقه اطراف ما هستند، میان گذشته و آینده آنها چه ارتباطی برقرار است؟ اینجا دانشگاه است و جایگاه اصلی بررسی و پاسخ به این دو سوال در این محیط باید باشد. تعیین مختصات زمانی جغرافیایی و جهانی هر کشور از نکاتی است که باید به آن توجه شود و عدم توجه به آن سبب آسیب و ضربه به آن کشور می شود.

وی خاطرنشان کرد: مختصات جغرافیایی یکی دیگر از مواردی است که برای طی مسیر باید به آن توجه داشت چرا که کشورها جدا از یکدیگر نیستند و با هم ارتباط دارند، توجه به مختصات زمانی نیز بسیار مهم است و در نظر گرفتن این سه مختصات با هم می‌تواند کشوری را در طی مسیرش یاری کند.

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: اینگونه نیست که اگر این به مسائل نپردازیم، این مسائل در خلأ مانده و دیگران هم به آن نپردازند بلکه دیگران براساس ارزش‌ها و حقوق ما به آن‌ها پرداخته و برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز یک دوره خاص است، گفت: شما شاهد این هستید این مسائل در دیگر کشورها نیز به چشم می‌خورد مثلا در همین دو ماه پیش برای کشوری مثل آفریقای مرکزی برنامه‌ریزی نظامی داشتند از همین رو امروزه مهم است که دانشجوی متعهد نسبت به این پرسش‌ها پاسخی مناسبی داشته و برمبنای آن بداند چگونه باید عمل کند.

جلیلی اضافه کرد: یکی از بحث‌های جدی این است که امروز براساس مناسبات حاکم بر جهان تعریفی ارائه کنیم، آن چیزی که ما وارث آن هستیم مناسبات جدیدی پس از جنگ جهانی دوم شکل گرفته است، این مناسبات نه بر مبنای عدالت و نه بر مبنای حقوق بشر و دموکراسی بلکه بر مبنایی خاص که چند کشور بر آن حائل هستند یعنی قدرت، آن هم به تعریف خودشان شکل گرفته است.

وی گفت: به صراحت تعدادی از کشورها بیان می‌کنند که ما می‌توانیم امتیازی مثل وتو داشته باشیم و دیگران ندارند، این همان مناسبات حاکم بر جهان است.

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: امروز مناسباتی بر مبنای زور و ثروت در جهان حاکم است و فضایی که وجود دارد این است که هیچ حرفی را نمی تواند این انحصار جهانی را چالش بکشد. دلیل مخالفت آنها با ایران این است که کشور ما در حال شکستن انحصارات آنهاست. به عنوان مثال در بحث های مانند هسته ای و موشکی، نه تنها این انحصار شکسته شده، بلکه به عنوان یک الگو در حال پیشروی است.

جلیلی افزود: در بحث هسته‌ای نیز بنابر ان.پی.تی چند کشور می‌توانند از انرژی هسته‌ای برخوردار باشند در صورتی که بقیه کشورها این حق را ندارند، این یعنی شکل گیری انحصاراتی که برای این قدرت‌های معدود امتیازاتی را دربر دارد.

وی با بیان اینکه اگر کسی براین امتیازات معترض شود باید به شورای امنیت شکایت کند، گفت: وقتی به شورای امنیت کشیده شود همان قدرت، آن اعتراض را وتو می‌کند، حالا تصور کنید اگر چند کشور برای این امتیاز بخواهند با هم در مقابل یکدیگر بایستند، چه وضعی پیش می‌آید.

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: دعواهای درونی قدرت‌ها نیز در داخل این منطقه است و امروز شاهد آن هستیم که این مناسبات ویژگی جدیدی را به بار آورده و آن “تزویر” است.

وی با بیان اینکه اگر این امتیازات قبل از جنگ جهانی بود چه تفاوتی داشت؟ افزود: اگر آن زمان مناسبات بر مبنای زور شکل می‌گرفت کسی مثل هیتلر ابایی از بیان آن نداشت، به صراحت نژادپرستی خود را بیان می‌کرد اما امروز این مناسبات با مبنای زور و با بیان تزویر انجام می‌شود.

جلیلی تصریح کرد: با حاکم شدن این مناسبات، همان هایی که دارای سلاح های کشتار جمعی هستند، بر مبنای نادیده گرفتن حقوق ملت‌ها کار می‌کنند و حرف از حقوق بشر می زنند و کشورهایی که در تاریخشان نامی از انتخابات یا قانون اساسی نیست دم از دموکراسی زده و این همان عملکرد تزویرگونه است؛ مهمترین مسئله این است که کسی این امتیازات را به چالش بکشد و به دنبال چرایی وجود این امتیازات بگردد، آن گاه قدرت‌ها این عملکرد را ایجاد تنش می‌خوانند.

جلیلی با اشاره به گزینه های روی میزی که آمریکایی ها از آن دم می زنند، گفت: آنها از گزینه نظامی بسیار سخن می گویند در حالی که این گزینه، جزو اولین گزینه های آنها بود که در جریان ۸ سال دفاع مقدس مصرف شد اما ایران نه تنها در برابر آن گزینه به پیروزی رسید، بلکه به عنوان الگویی معرفی شد که نتیجه آن، بعدها در جنوب لبنان و با آزادی آن منطقه مشخص شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: یکی از نویسندگان آمریکایی نوشته است که تمام روسای جمهوری ایالات متحده بر این جمله امام خمینی(ره) اعتقاد کامل دارند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. (تشویق حضار)

سعید جلیلی با اشاره به حمله گازانبری آمریکا و متحدانش علیه ایران با استفاده از ابزار تحریم گفت: اینکه ما الآن در یک پیچ تاریخی هستیم یک بحث کاملا علمی است که باید در محیط دانشگاه راجع به آن بحث و بررسی صورت بگیرد. پیشرفت هایی که برکت جمهوری اسلامی در ایران شکل گرفته و جایگاهی که همینک در آن قرار داریم، باعث شده که نویسندگان غربی در مقالاتشان به این نکته اشاره کنند که آنها در دوران افول به سر می برند.

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی در ادامه سخنانش به اقتصاد مقاومتی پرداخت و آن را اقتصاد پیشرفت دانست و بیان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی موانعی که بر سر راه پیشرفت کشور قرار دارد، برداشته شود. تمدن ما تمدنی نیست که به حداقلی ها راضی شود بلکه نگاهش به قله هاست تا بتواند تراز انقلاب و تمدن اسلامی را به ظهور برساند. در بحث اقتصاد مقاومتی ساختار اجرایی کشور هم باید در همین راستا قرار بگیرد و به دنبال فراهم آوردن امکانات برای کشف و پرورش استعدادها باشد که لازمه این کار، مدیریت جهادی است.

وی با تاکید بر وجود استعدادهای سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری که در کشور وجود دارد، با بیان اینکه اقتصاد امروز ما “یک بام و دوهوایی است”، افزود: بودجه ای که سالانه به تصویب می رسد، از لحاظ عدد و رقم بودجه ای بالایی است اما چرا باید ۶۲ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی داشته باشیم؟ این درشرایطی است که تحریم ها علیه ملت وضع شده و اگر این مبلغی که قرار است به کشور تزریق شود از طریق این کانال هایی که سوراخ هایی در آنها وجود دارد، بازهم خودمان به واسطه اشکالات اداری موجود، آن را کم می کنیم. بنابراین لازم است که سیستم اداری بهبود پیدا کند.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای سابق کشورمان به مباحث هسته ای نیز پرداخت و در این زمینه گفت: در بحث هسته ای، مقاومتی که نظام و ملت ما انجام داد به جهت دفاع از دانشگاه و راه آن بود.

پرسش و پاسخ با دانشجویان

با پایان یافتن سخنرانی سعید جلیلی در تالار فجر دانشگاه شیراز، نوبت به پرسش و پاسخ با دانشجویان رسید که در این قسمت از برنامه، این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با سوالات متفاوت حاضرین پاسخ های جالبی ارایه کرد که بعضا با تشویق های شدید همراه می شد.

یکی از دانشجویان پیرامون محکومیت های ایران در عرصه جهانی و شورای امنیت سازمان ملل سوالی مطرح کرد که جلیلی گفت: ما نباید صرفا چند رای گیری درباره مسایل سخیف مثل ادعای ترور سفیر عربستان در یک کشوری را مورد اعتنا قرار دهیم. آنها خودشان ادعا می کنند و سپس رای گیری می کنند و بلافاصله آن کشور را محکوم می کنند. آیا مسایل مهمتری وجود ندارد؟ آیا شما می دانید که در کشور رواندا ۸۰۰ هزار نفر کشته شدند و هیچ بیاینه ای صادر نشد؟ اما به خاطر برخی ادعاها، موضوع ایران در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح می شود و در شورای امنیت به رای گذارده می شود. این رای ها و فضاسازی ها به خاطر فشاری که ابرقدرت ها بر روی کشورها اعمال می کنند، گذاشته شود. بنده خودم با برخی مسئولان این کشورها و حتی روسای کشورهای اروپایی در این زمینه صحبت کرده ام که آنها از فشارهای تحمیلی بر خود می گفتند.

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به سوال یکی دیگر از دانشجویان نیز اینچنین پاسخ داد: یکی از تفاوت های جمهوری اسلامی با انحصارطلبان جهانی است که نظام ما یک الگوی تمام عیار است که البته این الگو سر در منابع ثروت و قدرت ندارد بلکه سر در آرای مردم دارد و رابطه عمیقی میان جمهوریت و اسلامیت به وجود آورده است. وقتی که بحث جمهوریت مطرح می شود، این اسلامیت و ولایت فقیه است که مانع از بین رفتن آرای ملت می شود مانند انتخابات های سال های ۷۶، ۸۰، ۸۴، ۸۸ و ۹۲.

جلیلی با یادآوری رفتار خلاف قانون فتنه گران در سال ۸۸، بیان کرد: در آن سال و طی هر ملاقاتی که با مقام معظم رهبری برگزار شد، ایشان به جد تاکید می کردند که مبادا به مردم ظلمی صورت بگیرد و دیدیم که در بعضی مسایل، پای کار برخی اتفاقات هم ایستادند. دشمن می خواهد مدل جمهوری اسلامی که برمبنایی غیر از قدرت و ثروت هست را از بین ببرد.

سعید جليلي در پاسخ به سئوال ديگري در خصوص سرنوشت مذاكرات گفت: مذاكرات بايد روند خود را طي كند و شاخص هايي وجود دارد كه بايد آنها رعايت شود. مباحث هسته اي بحث سليقه، شخصي و جناحي نيست بلكه دفاع از حقوق هسته اي دفاع از همه ملت ايران است.

دکتر جلیلی ادامه داد: رهبري دو شاخص را براي مذاكرات مشخص كرده اند كه بايد تيم مذاكره كننده به آنها توجه كامل داشته باشد.

در این باره ایرنا نیز نوشت: جلیلی در پاسخ به دانشجویی که ازعملکرد تیم سابق مذاکره کننده انتقاد کرد و درعین حال، چاپ کتاب خاطرات جلیلی از مذاکرات برای قضاوت مردم را خواستار شد، گفت: امیدوارم همت کنیم خاطرات را بنویسیم چرا که این خاطرات متعلق به شخص نیست.

وی ادامه داد: در چند ماه گذشته بنای من براین بوده است که درباره آنچه امروز جریان دارد نکات مدنظر را به دوستان (تیم مذاکره کننده) منتقل کنم و با پرهیز از طرح علنی این مباحث، فضای کشور را نگران نکنم.»

وي افزود: در زمان جنگ دفاع از خرمشهر به معني دفاع از تمام كشور بود زيرا اگر دشمن بخشي از خاك ايران را گرفته بود كشور در معرض تهديد قرار مي گرفت.

جليلي تاكيد كرد: اهل پيشگويي نيستم بنا بر اين بايد اجازه داد تيم مذاكره كننده به فعاليت هاي خود را از همان مسيري كه انتخاب كرده ادامه دهد.

در ادامه جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان از دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی، یکی از منتقدین جلیلی پشت تریبون آمد و گفت: وقتی شما مسئول پرونده هسته ای بودید ما فرصت دیدار و سوال از شما را نداشتیم، اما الآن می گویم که اقدامات شما باعث افزایش تحریم ها شد. سعید جلیلی در پاسخ به انتقاد این دانشجو به تشریح جزییاتی از روند مذاکرات هسته ای سال های گذشته پرداخت که در قسمت های مختلف آن با تشویق های پرشور دانشجویان همراه شده بود.

دکتر جلیلی در رابطه با مذاکرات هسته ای طی سال های قبل و از سال ۸۴ که پرونده هسته ای را آقای لاریجانی تحویل گرفت، تا دوران حضور خود در ماجرای مذاکرات، توضیحات جالبی را ارایه نمود. وی اذعان کرد: اولی سفری که داشتیم به نیویورک بود که در آن زمان، فعالیت های ایران با قید داوطلبانه تعلیق شده بود. در آن جلسه وزرای خارجه سه کشور غربی حضور داشتند. آنها می گفتند که شما چرا تعلیق را شکستید؟ پاسخ ما این بود که فعالیت های هسته یا جزو حقوق ماست. آنجا وزیر خارجه آلمان گفت که باید این تعلیق دوساله تبدیل به تعطیل و بعد تخریب شود اما با مقاومتی که ملت انجام دادند، نه تنها این اتفاقات نیفتاد، بلکه موفق شدیم در زمانی کوتاه به غنی سازی ۳/۵ درصد برسیم و تعداد سانتریفیوژهای ما افزایش چشمگیری پیدا کرد که نهایتا به غنی سازی ۲۰ درصد رسیدیم.

جلیلی در همین زمینه ادامه داد: در یکی از گفتگوها در ایتالیا که آقای لاریجانی هم حضور داشتند، خاویر سولانا گفت که یک زمانی شما به ما می گفتید بگذارید یک سانتریفیوژ داشته باشیم و ما اجازه نمی دادیم اما الان ۳ هزار سانتریفیوژ دارید (تشویق دانشجویان)

وی گفت: البته تعداد سانتریفیوژها باعث نگرانی کشورهای غربی که دارای سلاح و بمب اتمی هستند، نشده است بلکه آنها از الگو شدن ایران هراس دارند. با داروهای تهیه شده از فناوری هسته ای، سالانه ۸۵۰ هزار بیمار از آنها بهره مند می شوند و استفاده از فناوری برای نیازهای جامعه است که حق مسلم ماست.

مذاکره کننده ارشد هسته ای سابق کشورمان با تاکید بر اینکه آژانس موظف است سوخت هسته ای را به کشورهای عضو برساند، ادامه داد: اما بعد از مدتی برخی کشورها سعی کردند برای ما نرخ تعیین کنند که مثلا شما تا فلان میزان باید سانتریفیوژ داشته باشید و غنی سازی نمایید که ما در برابر این موضوع مقاومت کردیم. دلیلی وجود ندارد که وقتی ما می توانیم سانتریفیوژهای پرشماری را بسازیم، یک تعداد محدود را بپذیریم؛ طرف مقابل ما همیشه دنبال یک بهانه است؛ مذاکرات ما طولانی بود چون به دنبال نتیجه بودیم اما نه هر نتیجه ای. کسی هم آنجا بیانیه نمی خواند بلکه بر سر عزت، استقلال و حقوق ملت ایران بحث های جدی داشتیم.

دبیر سابق شورایعالی امنیت ملی افزود: در ادامه مذاکراتی که در ژنو (تیم مذاکراتی سابق) داشتیم، خانم اشتون گفت که ما دیگر نمی توانیم با شما گفتگو داشته باشیم. او گفت که شما، شماره تلفن های ما را دارید، هر زمان که به نتیجه رسیدید با ما تماس بگیرید. من هم در پاسخ گفتم که شما هم شماره تلفن ما را دارید، هروقت رویکردتان عوض شد، به ما اطلاع دهید. کمتر از یکماه خانم اشتون نامه از سرگیری مذاکرات برای ما ارسال کرد. (تشویق حضار)

جلیلی گفت: ظرف دوسال به غنی سازی ۲۰ درصد برسیم (تشویق دانشجویان) شهید شهریاری برای موفقیت در غنی سازی ۲۰ درصد حتی یک ریال هم از جمهوری اسلامی نگرفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در دوره‌ای ما نیاز به سوخت ۲۰ درصد داشتیم و آن‌ها به کنایه گفتند که تولید کنید و کمتر از دو سال تولید کردیم، به این می‌گویند، نرمش قهرمانانه.

نماینده امام خامنه ای در شورایعالی امنیت ملی بیان داشت: دفاع از حقوق هسته‌ای تنها دفاع از این فناوری نیست بلکه دفاع از کل حقوق مردم است همان‌طور که اگر خرمشهر را از دست می دادیم، سایر شهرها هم از دست می‌رفت.

این گفته سعید جلیلی با شعار دانشجویان همراه شد که: «نه سازش، نه ذلت، فقط حقوق ملت»

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی در پایان سخنانش در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز گفت: یکی از سرمایه های مهم کشور ما وحدت و همبستگی ملی در عین تکثر و تنوع آرا هست که با این وحدت، در عرصه ای که دشمنان به گمان خود می توانند بر روی آن مانور بدهند، آنان را ناکام خواهیم کرد.

دکتر سعید جلیلی پس از سخنرانی و پاسخ به سوالات، همینک با همراهی تعداد قابل توجهی از دانشجویان بر سر مزار شهدای گمنام دانشگاه شیراز حاضر شده و ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا، نثار آنان فاتحه ای قرائت کرد.

سایر برنامه ها:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با آیت الله ایمانی، امام جمعه شیراز، دیدار کرد.

سعید جلیلی در این دیدار گفت: برای تحقق منویات رهبری در جامعه هرکس باید نقش خود را ایفا کند و آحاد جامعه وظیفه دارند در بخش های مختلف آنچه که رهبری در فرهنگ، اقتصاد، سیاست و سیاست خارجی و صنعت مطرح می کنند را تبیین و اجرا کنند و آنچه که اجرا می شود باید منطبق بر دغدغه های مردم باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تلاش های دشمنان برای شبهه افکنی در ذهن مردم، بیان داشت: باید برای سوالات و شبهاتی که در ذهن مردم شکل می گیرد، پاسخ مناسب ارایه شود. نکته مهم این است که بدانیم دشمنان بیکار نیستند و همینک بیش از ۱۰۰ شبکه ماهواره مشغول کار هستند.

جلیلی با اشاره به ظرفیت های گسترده نیروهای انقلابی در سراسر کشور، اذعان کرد: ظرفیت های نیروهای انقلابی و حزب اللهی باید با هم افزایی همراه باشد و اقدامات آنان در جهت اقناع عمومی و براساس تفکر انقلاب اسلامی و گفتمان رهبری صورت بگیرد. هرچقدر که پیمان میان امت و امام عمیق تر بشود به همان میزان هزینه های نظام و انقلاب کمتر خواهد شد و این پیوند پشتیبانی برای انقلاب خواهد بود.

نماینده امام خامنه ای در شورایعالی امنیت ملی در پایان گفت: پیشنهاد بنده به فعالان فرهنگی و اجتماعی در شهرستان های مختلف این است که فصل الخطاب خود را نماینده ولی فقیه در استان خود قرار دهند.

آیت الله اسدالله ایمانی، امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس، نیز در این دیدار نکاتی را مطرح کردند.

وی گفت: یکی از مسایل مهم مطرح شده از سوی رهبری که باید به عنوان گفتمان حاکم بر جامعه مطرح بشود و مردم آن را باور کنند، محقق شدن پیوند میان امام و امت هست.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: آرمان های انقلاب فراتر از حرکت دولت ها و مسایل مختلفی است که در نتیجه تحولات سیاسی در جامعه به وقوع می پیوندد. ما باید آن آرمان ها را همیشه مدنظر داشته باشیم و فضا را برای رسیدن به آن آرمان ها فراهم کنیم.

گفتنی است ادامه دیدار دکتر جلیلی با نماینده ولی فقیه در استان فارس بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

زیارت سومین حرم اهل بیت(ع)

سعید جلیلی در ادامه سفر یک روزه خود به شیراز برای زیارت حرم حضرت احمد بن موسی(س) و دیدار با تولیت سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران به مرقد مطهر شاهچراغ رفت. از نکات حایز اهمیت در جریان این زیارت، تعجب و استقبال مردم از حضور بدون تشریفات و کاملا ساده دکتر جلیلی بود. زایران حضرت احمد بن موسی(س) بر گرد وی حلقه زده و با جلیلی به خوش و بش پرداختند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از زیارت، نماز ظهر و عصر را اقامه و نموده و در ادامه، با آیت الله سید اصغر دستغیب، تولیت این حرم شریف، دیدار خصوصی برگزار کردند.

نظرات
 1. Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226
  class="comment even thread-even depth-1" id="comment-15">
  محمدحسین کشمیری ۱ خرداد ۱۳۹۳ در ۱۶:۱۵
  Thumb up ۰
  Thumb down ۰

  خدا حفظ کنه ایشونه
  جامعه ما به چنین مسئولینه ارزشی ای نیاز داره واقعا
  یاعلی

آخرین اخبار