امروز پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
شناسه خبر: ۴۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵
حجت‌الاسلام پژمانفر در گفتگو با بصرنیوز:

دولت بارها اعلام کرده اعتبارات کافی برای طرح فرودگاه مشهد را ندارد/باید دقت داشت تا در این قرار داد حقوق کشور تضییع نشود

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت های داخلی خودمان را نباید فراموش کنیم هم در حوزه ی کارشناسی و هم در حوزه اجرایی افراد توانمند و با تجربه ای را داریم که که میتوانند فعالیت های مناسبی را در این عرصه داشته باشند ، باید اینطور باشد که اولویت ظرفیت های داخلی باشد و در این عرصه به کار گرفته شوند و نباید بی اعتنا بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصرنیوز، همزمان با نخستین روز دهه فجر ساخت و بازسازی فرودگاه مشهد به فرانسوی ها سپرده شد!

وزیر خارجه فرانسه در ایران گفت: احترام به برجام برای فرانسه مهم است و ما به دنبال گسترش روابط تهران پاریس پس از توافق هسته‌ای هستیم. امروز قرار داد بازسازی فرودگاه مشهد توسط فرانسه به امضای دو طرف خواهد رسید.

نجات دادن شرکتهای خارجی از ورشکستگی در شرایطی که کارگران ایرانی بیکار هستند‌ خبری بود که در نخستین روز دهه فجر انقلاب اسلامی اندکی قابل تامل بود.

در همین رابطه حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بصرنیوز، در ارتباط با ساخت و بازسازی فرودگاه جدید در مشهد، اظهار کرد:

همه باید تلاش کنیم تا فضاى اقتصادی کشور فعال بشود و باید کارهایی که منجر به عدم رونق و پویایی این فضای فعال اقتصادی می شود را جلوگیری کرد.
وی افزود: در ارتباط با موضوع فرودگاه مشهد که نیاز است به آن پرداخته شود و همچنین نیاز به توسعه ی آن داریم تا پاسخ گوی مراجعات داخلی و خارجی باشد و از طرفی هم با مشکل باند فرودگاه مواجه هستیم که بدلیل پروازهای زیادی که صورت میگیرد منجر به ناراحتی و آلودگی های صوتی در منطقه شده است.
آن چه که باید به آن توجه کنیم این است که مقدمه ی سفر زائران به مشهد مقدس باید آسان شود و شاهد حضور پرشور و پر رنگ زائران به مشهد باشیم اما در عین حال دولت اعلام کرده اعتبارات لازم برای این طرح را ندارد و سالیان سال است که این طرح روی زمین مانده است.
نماینده ی مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود:با توجه به طرح این مشکل از سوی دولت،این قرارداد می تواند به عنوان یک طرح ملی و بصورت فاینانس با اعتبارات خارجی صورت بگیرد اما باید دقت داشت تا در این قرار داد حقوق کشور تضییع نشود و تاجایی که امکان دارد کسانی که قرار داد را می بندند از کارشناسان داخلی و ظرفیت های داخلی و فقط سرمایه ای به صورت وام استفاده شود و حقوق مردم تضییع نشود.
پژمانفر ادامه داد: نکته ی دیگر اینست که ظرفیت های داخلی خودمان را نباید فراموش کنیم هم در حوزه ی کارشناسی و هم در حوزه اجرایی افراد توانمند و با تجربه ای را داریم که که میتوانند فعالیت های مناسبی را در این عرصه داشته باشند ، باید اینطور باشد که اولویت ظرفیت های داخلی باشد و در این عرصه به کار گرفته شوند و نباید بی اعتنا بود.
اولویت به این صورت است که :
۱- این اتفاق باید در جهت توسعه ی زیر ساخت ها باشد برای ارائه ی خدمات
۲ -استفاده از ظرفیت های داخلی
۳- در قرار دادی که بسته می شود صندوق توسعه ی ملی که در ارتباط با این موضوع پیگیری می کنند مراقبت شدید کنند تا در منافع ملی و شهری مشهد در کشور تضییع صورت نپذیرد.

نظرات

آخرین اخبار