امروز پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
شناسه خبر: ۱۷۹۳
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۴
مدیر فرهنگسرای انقلاب مشهد در مصاحبه با بصرنیوز:

در مسئله گردشگری انقلاب اسلامی همت کافی در مسئولین ذی ربط وجود ندارد / من نگرانم مثل هر سال این حرف ها زده شود و اتفاقی صورت نگیرد

ضرورت این موضوع کاملا مشخص است زیرا در مشهد مقدس در بحث انقلاب ما مکان های مختلفی داشته ایم و شخصیت های بزرگی در مشهد مقدس فعالیت داشته اند موضوع اصلی این است که همت کافی در مسئولین ذی ربط وجود ندارد . من نگرانم مثل هر سال این حرف ها زده شود و اتفاقی نافتد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصرنیوز ظرفیت گردشگری انقلاب اسلامی که امروزه در شهر مقدس مشهد که از کانون های اصلی انقلاب  بوده  مغفول واقع شده است به همین منظور موضوع ظرفیت گردشگری انقلاب اسلامی در قالب پرونده ای در پایگاه خبری تحلیلی بصرنیوز بررسی میگردد حسن سلطانی مدیر فرهنگسرای انقلاب مشهد مقدس در رابطه  ضرورت پرداختن به این موضوع  در پاسخ به خبرنگار بصرنیوز گفت : موضوع گردشگری انقلاب اسلامی در مشهد مقدس حدود پنج سال است توسط دوستان مختلف بیان شده است . اقداماتی انجام داده اند اما بعد از پنج سال هنوز به نتیجه  ای نرسیده ایم .

سلطانی گفت : ضرورت این موضوع کاملا  مشخص است  زیرا در مشهد مقدس در بحث انقلاب ما مکان های مختلفی داشته ایم  و شخصیت های بزرگی در مشهد مقدس فعالیت داشته اند موضوع اصلی این است که همت کافی در مسئولین ذی ربط  وجود ندارد . من نگرانم مثل هر سال این حرف ها زده شود و اتفاقی نافتد .

مدیر فرهنگسرای انقلاب گفت : ما باید اجرائی کردن این موضوع را از مسئولین مطالبه نمائیم . در خیلی موضوعات کارگروه هائی تشکیل شده است و به نتایج خوبی رسیده اند مثلا در بحث حاشیه شهر که دوسال پیش مطرح شد کارگروه تشکیل شد و به نتایج خوبی هم رسیدند ولی در این مسئله به این مهمی اتفاق جدی صورت نگرفته است . . این مسئله  حضور موثر مسئولین کلان شهری را  میطلبد  تا این فضا را تسهیل نمایند .

سلطانی افزود : برای مثال در موضوع حمله به بیمارستان امام رضا علیه السلام  که در آنجا کودک کشی توسط رژیم ستم شاهی اتفاق افتاد که در هر کشوری  این اتفاق می افتاد  که کودک کشته شود و بیماران بی دفاع شهید شوند  در آن نقطه یادمان سازی می کردندو مراسمات بزرگ یادبود برگزار میکردند  ولی امروز به بیمارستان امام رضا علیه السلام بروید هیچ اثری از این حملات نمیبینید  مشهد مقدس چقدر از این ظرفیت های گردشگری دارد که می توان استفاده کرد که متاسفانه مغفول واقع شده است . که با این ظرفیت ها به خوبی می توان ظلم های بزرگ رژیم پهلوی را نشان داد

مدیر فرهنگسرای انقلاب گفت : مشهد این ظرفیت های بزرگ همچون میدان ده دی یا بیمارستان امام رضا علیه السلام  و یا مسجد کرامت  که رهبر انقلاب  در این مسجد سال ها شاگرد تربیت کرده اند و تدریس قران داشته اندرا دارد .

وی افزود : برای خود زائران  بسیار جذاب است  که مکان های فعالیت و مبارزات مقام معظم رهبری را ببینند.  مکان اصلی فعالیت جریان روشنفکری انقلاب در مشهد مقدس توسط مقام معظم رهبری شهید هاشمی نژاد دکتر شریعنی  فعال بوده است . مسئله سر این است که همت جدی مسئولین در این مسئله شکل نمی گیرد .

حسن سلطانی در پاسخ به این مسئله که فرهنگسرای انقلاب در این زمینه چه اقداماتی انجام داده است گفت : در فرهنگسرای انقلاب کارگروه هائی تشکیل داده ایم  کارهای مطالعاتی در این زمینه را انجام میدهیم  شاخصه های هر نقطه را جمعاوری میکنیم  که برای مثال در میدان ده دی بخواهیم یک المان کارکنیم باید چه شاخصه هائی داشته باشد . در کارهائی که قبلا انجام شده است برای این مکان ها شاخصه ای تعریف نکرده اند  و کار مطالعاتی در این موضوع انجام نشده است . که پس از این طرح مطالعاتی و بیان شاخصه ها مدیریت هنری وظیفه اجرائی کردن اینها را دارد .

نظرات

آخرین اخبار