امروز شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
شناسه خبر: ۱۷۶۶
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۴
دکتر محمد سهیلی در مصاحبه با بصرنیوز :

در زمینه ی گردشگری انقلاب اسلامی در مشهد مقدس ظرفیت هائی داریم که از آنها استفاده ای نکرده ایم

ظرفیت هائی داریم که استفاده ای از آنها نکرده ایم مثلا ایجاد یادمان ها و یا نقاشی دیواری کار های مهمی است یک کارهای نسبی صورت گرفته ولی کار درخوری برای ثبت این لحظات و مکان های مهم نشده است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصرنیوز ظرفیت گردشگری انقلاب اسلامی که امروزه در شهر مقدس مشهد که از کانون های اصلی انقلاب  بوده  مغفول واقع شده است به همین منظور موضوع ظرفیت گردشگری انقلاب اسلامی در قالب پرونده ای در پایگاه خبری تحلیلی بصرنیوز بررسی میگردد دکتر محمد سهیلی در رابطه  ضرورت پرداختن به این موضوع  در پاسخ به خبرنگار بصرنیوز گفت :  ما سه فرهنگ ارزشی داریم فرهنگ بسیج  ، فرهنگ دفاع مقدس  و ایثار و شهادت که این سه در واقع زیر مجموعه ی فرهنگ انقلاب اسلامی قرار میگیرند .

دکتر سهیلی گفت : در خصوص این فرهنگ ها  با توجه به موسسات و نهادهائی که داریم کارهای درخوری انجام شده است ولی در خصوص  فرهنگ انقلاب اسلامی ما فقر کار فرهنگی داریم  کار ارزشمندی در این خصوص انجام نشده است این فرهنگ انقلاب می تواند نسبت به این فرهنگ های ارزشی جامعیت داشته باشد .

سهیلی افزود : درخصوص فرهنگ انقلاب اسلامی ما یک سیر طولانی داریم از زمان مبارزات قبل از انقلاب  که صورت می گرفت  که میتواند پیوند بخورد به مبارزات مسجد گوهرشاد  و بعد بحث  خرداد ۴۱ و اتفاقات بعدی  که صورت گرفت .

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد گفت : شخصیت هائی که آن زمان  بودند مانند شهید اندرزگو  که مبارزات جدی داشتند و در مشهد مقدس هم به شهادت رسیدند معرفی این سیر و راه به توجه به اینکه مشهد در شکل گیری انقلاب اسلامی نقش مهمی داشته یک کار اساسی است که باید انجام گردد .

نائب رئیس دوم شورای اسلامی شهر مشهد گفت : شخصیت مقام معظم رهبری  ، شهید هاشمی نژاد  ، آیت الله واعظ طبسی  از شخصیت های بزرگی در شکل گیری انقلاب هستند که کانون مبارزاتشان مشهد مقدس بوده است . معرفی اینها و آشنائی مردم با اینها میتواند کار ارزشمندی باشد .

سهیلی افزود :  باید برای مثال مکانی را که شهید اندرزگو به شهادت رسید به مردم معرفی کنیم و هم برخی از منازل این بزرگواران را به موزه تبدیل کنیم  در این خصوص معاونت فرهنگی طرح هائی دارد که در دست بررسی است .

دکتر سهیلی گفت : شهید موسوی که امروز بسیاری از مردم او را نمی شناسند وقتی فرمانده اش حکم تیر اندازی به مردم را داد فرمانده اش را کشت و متواری شد و بعد به شهادت رسید .  امروز جاودانه ساختن برخی از این رخداد های خاص  بسیار لازم است  مثلا صحنه سازی حمله به بیمارستان امام رضا علیه اسلام  یا ترور برخی از شخصیت ها همچون شهید هاشمی نژاد  و شهدای ترور بسیار لازم است .

سهیلی افزود : ظرفیت هائی داریم که استفاده ای از آنها نکرده ایم مثلا ایجاد یادمان ها  و یا نقاشی دیواری کار های مهمی است  یک کارهای نسبی  صورت گرفته ولی کار درخوری برای ثبت این لحظات و مکان های مهم نشده است .

نظرات

آخرین اخبار