امروز پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
شناسه خبر: ۱۶۹۰
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴
رئیس گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد در گفتگو با بصرنیوز :

در رابطه با گردشگری انقلاب اسلامی درمشهد مقدس کار جدی صورت نگرفته است

امروز اولین محل مبارزاتی مقام معظم رهبری یعنی مسجد امام حسن علیه السلام که در بازار سرشور نزدیک به محل زندگی مقام معظم رهبری است یا مسجد کرامت برای زائران شناخته شده نیست . یا بسیاری از محل های دیگر که کانون صدور انقلاب بوده اند مانند محل مبارزات شهید هاشمی نژاد مسجد فیل که حتی چند شهید در انجا داده اند باید معرفی شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصرنیوز مشهد مقدس یکی از پایگاه های اصلی اغاز و صدور انقلاب اسلامی و کانون مبارزات مقام معظم رهبری و شهید هاشمی نژاد و بزرگان دیگری بوده است که متاسفانه این مراکز اصیل و کانون های مبارزاتی که انتقال دهنده ی مفاهیم اصیل انقلابی  می باشد در بسته های گردشگری مشهد مقدس دیده نشده است .

ظرفیت گردشگری انقلاب اسلامی در مشهد مقدس و البته در تمامی شهر های ایران اسلامی مغفول واقع شده است . در همین رابطه هادی قاسمپور مسئول گروه مشاوران جوان شهردار مشهد در گفتگو با بصرنیوز گفت : در رابطه با گردشگری در مشهد ما باید عینک خود را عوض کنیم نوع نگاه به مشهد که  به تعبیری پایتخت معنوی جمهوری اسلامی  ,  کلان شهر مذهبی  ,  خواستگاه دل های ولایتمدار  و یکی از خواست گاهای انقلابی کشورمان است . متاسفانه در زمینه گردشگری دچار یک هویت دوگانه شدیم

قاسمپور گفت: ما در زمینه گردشگری محور را باید  بارگاه امام رضا علیه السلام  قرار دهیم  و همه ی مراکز گردشگری هول محور حرم علی بن موسی الرضا علیه السلام باید باشد. و اینکه ما در کنار این باید بحث انقلابی بودن مشهد  مراکز گردشگری انقلابی مشهد  را مورد توجه  جدی خودمان قرار دهیم .

مسئول مشاوران جوان شهرداری گفت: الان هر کجا گردشگری انقلابی را سرچ نمایید هیچ مطلبی یافت نمیکنید  چرا باید اینگونه باشد در حالی که ما در مشهد مراکزی را داریم که پایگاههای اغاز انقلاب در شهر مقدس مشهد بوده اند.  هر کدام خاطرات زیادی را در خود جای داده اند . شهر مقدس مشهد پایگاه انقلابی مقام معظم رهبری بوده است  مکان هائی همچون مسجد کرامت و مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام  که این ها باید به عنوان مراکز گردشگری انقلابی  ثبت و ضبط گردد و در بسته گردشگری  توریست هائی که به مشهد مقدس می آیند قرار گیرد .

 

وی افزود: هم در زمینه  پژوهشی می طلبد که یک کار جدی در زمینه ی گردشگری انقلاب اسلامی انجام گردد  چون در حال حاضر پژوهشی در این زمینه انجام نشده است  و در حوزه پژوهش در رابطه با گردشگری انقلاب اسلامی فقیر هستیم  و کار جدی صورت نگرفته است .و هم باید در واکاوی آن مراکز انقلابی در مشهد  و پایگاه کردن و مرکز کردن آن ها  و مورد توجه قرار دادن آنها برای گردشگران و توریست ها  باید مورد توجه قرار گیرد.

هادی قاسم پور گفت: در بحث گردشگری باید بحث معنویت بارگاه علی ابن موسی الرضا علیه السلام  را حفظ کنیم  و مراکز تفریحیمان هم که البته این را عرض کنم  مخالف مراکز تفریحی نیستیم  اما باید در هول محور و در راستای معنویت به دست آمده از بارگاه علی ابن موسی الرضا علیه السلام باشد.نباید طوری باشد که در تبلیغات مراکز تفریحی آن ها را مهمتر از بارگاه علی ابن موسی الرضا علیه السلام  و مراکز معنوی جلوه  دهیم  . تفریح سالم را هم نباید با لهو  مخلوط کنیم .

قاسم پور گفت: امروز اولین محل مبارزاتی مقام معظم رهبری یعنی مسجد امام حسن علیه السلام که در بازار سرشور نزدیک به محل زندگی مقام معظم رهبری است یا مسجد کرامت برای زائران شناخته شده نیست . یا بسیاری از محل های دیگر که کانون صدور انقلاب بوده اند مانند محل مبارزات شهید هاشمی نژاد مسجد فیل که حتی چند شهید در انجا داده اند باید معرفی شوند. و شهرداری هم باید در تور های گردشگری  خود زائران را به این مراکز انقلابی ببرد .

نظرات

آخرین اخبار