امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
شناسه خبر: ۳۴۵
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۳

حجه الاسلام فاطمي :مردم به خاطر گفتمان انقلاب اسلامی به این شورا رای دادند/اعضای شورا که خود با چنین گفتمانی رای آورده اند، نباید از زیر بار مطالبه گری مردم شانه خالی کنند

 حجت الاسلام مجید فاطمی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در گفت و گویی بامشهد تریبون در خصوص نامه اخیر تشکل های فرهنگی مذهبی به اظهار نظر پرداخت.

فاطمی ضمن تایید نگارش این نامه توسط نخبگان فرهنگی و تشکل های مردمی، گفت: مردم  به خاطر گفتمان انقلاب اسلامی به این  شورا رای دادند و این  گفتمان در ذات خود مطالبه گری را جای داده است.

وی ادامه داد : اعضای شورا که خود با چنین گفتمانی رای آورده اند، نباید از زیر بار مطالبه گری مردم شانه خالی کنند و تک تک اعضای شورای شهر و کمیسیون های تخصصی و هیات رئیسه محترم همگی باید خود را در معرض پاسخگویی به نخبگان قرار دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر ضمن بیان این نکته که ناراحتی از یک چنین نامه ای با پیام مطالبه گری در شان یک شورای ارزشی نیست، افزود: ما باید از وجود چنین افرادی که پس از رای آوردن، ما را تنها نگذاشتند و مسیر حرکت ما را کنترل می کنند خوشحال باشیم و از آنها تشکر نماییم .

این  مدرس حوزه علمیه همچنین تصریح کرد: البته صرفا راه کمک به شورا مطالبه گری نیست و تشکل های مردمی و نخبگان باید جلسات خاصی را هم در کنار این مطالبه گری ها با ما داشته باشند و نظرات خود را ارائه کنند.

فاطمی ضمن تاکید بر این نکته که بارها شهردار و اعضای شورای شهر اعلام کرده اند که از ارائه گزینه توسط نخبگان استقبال می کنند، افزود: قطعا  سلایق شخصی و گروهی در لیست های تشکل های مردمی مطرح نیست و گزینه ها باید از مقبولیت نسبی برخوردار باشند.

عضو کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر و نقاط کم برخوردار همچنین اظهار کرد: بهتر است اسامی در ابتدای امر رسانه ای نشود و گزینه ها به صورت محرمانه در اختیار شهردار محترم قرار بگیرد.

فاطمی اذعان داشت : استقلال در انتصابات حق شهردار است، اما شورای شهر مطالبه گفتمانی دارد، لذا شاخص هایی را برای پست های مختلف ارائه می دهیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد : یکی از جنبه های عزم ملی حضور در عرصه های مطالبه گری است و این نامه تشکل ها و مصاحبه های پس از آن مصداق عزم ملی بوده و اینگونه مطالبه گری مردم نشان از عزم راسخ آنها دارد، ما نیز به عنوان اعضای شورای شهر مشهد مقدس در کنار شهردار محترم در تلاش هستیم تا مدیریت جهادی را در کنار این عزم ملی پیاده کنیم تا شعار سال نیز محقق گردد.

نظرات
 1. Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226
  class="comment even thread-even depth-1" id="comment-10">
  محمدحسین کشمیری ۱ خرداد ۱۳۹۳ در ۱۴:۰۶
  Thumb up ۰
  Thumb down ۰

  خدا ایشون رو حفظ کنه.
  ان شاء الله روزى رو شاهد باشیم که همه ی مسئولین این چنین تفکرات ارزشی ای داشته باشند.
  یاعلی

آخرین اخبار