امروز شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
شناسه خبر: ۳۴۷۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۵
حجت الاسلام حسین ابراهیمی:

حاشیه های مهمتر از متن در جنجال کنسرت

در حالی که فعالیت ستاد حاشیه شهر زیر نظر حضرت آیت الله علم الهدی در این موضوع کاملا چشمگیر و روشن است،بی شک این موضوع نظر همگان را جلب می کند که دولت باید به جای فرافکنی های مختلف، در باب وظایف اصلی خود گزارش عملکرد خود در خصوص اقتصاد و فرهنگ و ... ارائه نماید.

پایگاه خبری تحلیلی بصرنیوز / حجت الاسلام حسین ابراهیمی : اگر عادت ها و جریان غالب را کنار بگذاریم و ذهن را خالی کنیم، آنگاه قضاوت نماییم،می توانیم پاسخ درستی به این سوال بدهیم که آیا نباید شهری که می خواهد مرکز قداست و معنویت و گفتمان مذهبی باشد با شهر های دیگر فرق نماید؟

اگر روزی با هزار امید و آرزوی معنوی برویم کربلای امام حسین علیه السلام و بعد در شارع العباس در یک بیلبورد تبلیغاتی بزرگ ببینیم برگزاری کنسرت موسیقی همراه با نوازندگی زنان چه حالی می شویم؟

چرا فکر می کنیم یک پدیده اجتماعی خاص در همه شهرها با فرهنگ ها و شهروند ها و فضای شهری مختلف باید وجود داشته باشد؟ در حالی که فضای غالب مخالف وجود آن پدیده در آن شهر هست.

بحثی که در مورد کنسرت های موسیقی مطرح است صرفا بحث نواختن موسیقی و خوانندگی نیست، بلکه بحث فرهنگ حاکم بر این جلسات است، فقط موضوع آن جرقه ای نیست که در این جلسه می خواهد بخورد بلکه موضوع آتش نهفته ای است که در این سو برای گُر گرفتن منتظر آن است.

جالب اینجاست که اینطور موضوعات و جنجال ها به اولویت مسئولین و رسانه های دولت بدل می شود در حالی که مثلا موضوع مهم غارت دولتی بیت المال در فیش های حقوقی آنچنانی در سطح کشور و محرومیت های فراوان فرهنگی اقتصادی در حاشیه مشهد مطرح است که با این جنجال سازی های هدفدار رسانه ای در حاشیه قرار می گیرد،
در حالی که فعالیت ستاد حاشیه شهر زیر نظر حضرت آیت الله علم الهدی در این موضوع کاملا چشمگیر و روشن است،بی شک این موضوع نظر همگان را جلب می کند که دولت باید به جای فرافکنی های مختلف، در باب وظایف اصلی خود گزارش عملکرد خود در خصوص اقتصاد و فرهنگ و … ارائه نماید.

امروز این رسانه ها مشکلشان تنها با شخص حضرت آیت الله علم الهدی نیست چرا که نظر همه علما و خانواده بزرگ طلاب و مذهبیون مشهد در موضوع کنسرت همانند نظر ایشان است و اصلا ایشان به عنوان نماینده این گروه عظیم سخن می گوید، مشکل این موج رسانه ای افراد معلوم الحال که متاسفانه دولت هم در جهت مدیریت ذهن مردم بر این موج سوار است با تمام این قشر و این تفکر است همان دولتی که از آقای شجریان حمایت جدی می کند، شجریانی که به رهبر کبیر انقلاب دهن کجی می کند و به صراحت تاریخ هزار و چهارصد ساله دین را  دشمن خود و کار خود می خواند، در حالی که دشمن قسم خورده دین و حق و حقیقت، کسی جز شیطان و دوستان او نیستند.
آنچه مشخص است، اسلام دستور به تفریح و نشاط سالم داده است و باید این آقایان پاسخ دهند که آیا تنها راه ایجاد نشاط و شادی در این جامعه ی مذهبی برگزاری کنسرت است؟

نظرات

آخرین اخبار