امروز شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
شناسه خبر: ۳۴۹۰
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵
حجت الاسلام محمد فلاح :

جذب توریست و جلب رضایت لذت گرایان به چه قیمت؟

در ماجرای اخیر برگزاری کنسرت در مشهد، امام جمعه محترم مشهد به دنبال اجرای حکم خدا و رأی دین شجاعانه بر سر حرف خود ایستاده که این مطابق نص صریح روایات ماست. اذا ظهرت البدع فعلی العالم ان یظهر علمه.... آنگاه که بدعتها ظاهر شوند بر عالم است که علمش را آشکار کند. و عجب آنکه عده ای از مومنین هم غافل از معاندین داخلی و خارجی زبان به نقد ایشان باز کرده اند.

پایگاه خبری تحلیلی بصرنیوز / حجت الاسلام محمد فلاح : بر اساس آموزه های دینی، در عصر غیبت امام معصوم علیه السلام فقها و علما حاکمان بر مردمند و مردم برای امور مختلف زندگی خصوصا شئون اجتماعی و حکومتی مکلف به مراجعه به آنان شده اند.
نه فقط بر مومنین است که هنگام اختلافات نظری و مشاجرات به حکم خدا و رسول برگردند بلکه علاوه بر آن نباید در دلشان هیچ حرج و سختی ای بیابند. (فَلَا وَرَبِّكَ لَا يُؤْمِنُونَ حَتَّىٰ يُحَكِّمُوكَ فِيمَا شَجَرَ بَيْنَهُمْ ثُمَّ لَا يَجِدُوا فِي أَنْفُسِهِمْ حَرَجًا مِمَّا قَضَيْتَ وَيُسَلِّمُوا تَسْلِيمًا) [سورة النساء ۶۵]
به خدا ایمان ندارند مگر آنانکه در مشاجرات ما بینشان تو را ای پیامبر حاکم بگیرند و سپس نسبت به حکمی که کردی هیچ حرج و رنجی در دلشان احساس نکنند و تسلیم محض باشند. اینها و مباحثی ازین دست از مبادی اولیه تفکر شیعه ست که باید به آن ملتزم باشند.
در ماجرای اخیر برگزاری کنسرت در مشهد، امام جمعه محترم مشهد به دنبال اجرای حکم خدا و رأی دین شجاعانه بر سر حرف خود ایستاده که این مطابق نص صریح روایات ماست. اذا ظهرت البدع فعلی العالم ان یظهر علمه…. آنگاه که بدعتها ظاهر شوند بر عالم است که علمش را آشکار کند. و عجب آنکه عده ای از مومنین هم غافل از معاندین داخلی و خارجی زبان به نقد ایشان باز کرده اند.
باید بدانیم طرف ما مجتهد و انقلابیست. مدتها مسئولیت تربیت دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام را بر عهده داشته است. درس تفسیرشان پر است از جدید ترین مباحث علمی روز دنیا  دین فروش نیست و از محبوبیت متنفر!
شما مو می بینید و او پیچش مو دیده است بر سر شهرهای دیگر که از قضا نه مدفن امام معصوم اند و نه محل برو بیای میلیونی مسافران از اقصا نقاط کشور بلکه دنیا بوده اند، چه آمده است. جذب توریست به چه قیمت؟ جلب رضایت لذت گرایان به چه قیمت؟
اگر فرضا با حتی رعایت مسائلی باب جواز اینگونه برنامه ها باز شود چه اهرمی میتواند تا ده سال بعد بر همین منوال نگه شان دارد؟! مراسمی که اساس و‌بنیانش برای خوشگذرانیست و روی لبه مرز حرام قرار دارد گرداندنش به تمامه دست مخاطبین مومن نیست و کافیست یک نفر در این بین پا را فراتر گذارد تا بشود آنچه نباید.
تِلْكَ حُدُودُ اللَّهِ فَلَا تَعْتَدُوهَا ۚ وَمَنْ يَتَعَدَّ حُدُودَ اللَّهِ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الظَّالِمُونَ [سورة البقرة ۲۲۹] این ها حدود‌ و مرزهای الهیست از آن نگذرید و هرکه از این مرزها بگذرد همانا از ستمکاران است.
اکنون مردم مشهدند و آزمونی دیگر. امام جمعه محترم مشهد به تکلیفش عمل کرده و تا آنجا که حتی هیچ یاوری نیابد پای آن خواهد‌ایستاد. این ماییم که باید خودی نشان‌دهیم. ببینیم آیا با مصلحت اندیشی شخصی و برای منافع خود عمل میکنیم یا پای حق می ایستیم؟
و عجب آنکه عده ای از مومنین هم غافل از معاندین داخلی و خارجی …..

نظرات

آخرین اخبار