امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
شناسه خبر: ۴۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۵
یادداشت/به بهانه ی سخنان اخیر ناِئب رییس مجلس شورای اسلامی در مشهد

آنچه که خوراک برای رسانه های بیگانه فراهم می کند، اظهارات اینچنینی شماست / حاشیه سازی ها برای فریب افکار عمومی بی فایده است

به قلم:مسعود عنابستانی- دانشجوی کارشناسی ارشد معارف اسلامی و مدیریت دولتی دانشگاه امام صادق (علیه السلام)

?در هفته ای که گذشت نائب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی جناب دکتر پزشکیان به مشهد آمدند و در سخنرانی خود نسبت به لغو سخنرانی علی مطهری موضع گیری کردند. همین چندوقت پیش بود که وقتی از ایشان خواسته شد راجع به مسئله بسیار مهم FATA که به امنیت ملی و اقتصاد کشور مربوط می شد اظهار نظر کنند، خیلی راحت اعلام کردند که از آن سر در نمی آورند! معلوم نیست لغو سخنرانی علی مطهری در نظر ایشان از چه درجه اهمیتی برخوردار بوده که با چنین ادبیات و اتهاماتی نسبت به آن موضع گرفته اند.

?ایشان در صحبت های خود فرموده اند: «ممکن است با کفر بشود مملکت را اداره کرد اما با ظلم نمی‌شود» و در ادامه تلویحا دادستانی مشهد و دستگاه قضایی را ظالم و زورگو و ضد قانون معرفی کرده اند. متاسفانه اصلاح طلبان لیبرال همسو با ایشان همواره به خود اجازه می دهند که هم نوا با جریانات ضد انقلاب، هرجایی از مملکت را که نپسندیدند، ظالم و زورگو معرفی کنند. دقیقاً مثل اعتراضات غیرقانونی سال ۸۸ که بازهم اصلاح‌طلبان لیبرال و ضدانقلاب و همین علی آقای مطهری طلبکار بودند.

?همچنین تاکید کرده اند: «کسی که خلاف قانون عمل کند بازنده است». چه کسی گفته که لغو سخنرانی علی مطهری تجاوز به قانون و ظلم است؟ بر اساس اصل ۱۵۶ قانون اساسی قوه قضاییه قوه ای است مستقل که پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی مردم است و پیشگیری از وقوع جرم از اختیارات و وظایف آن است. دادستان نیز مطابق با وظایف و اختیارات خود تشخیص داده که باید این سخنرانی لغو شود. لذا در اینجا هیچ عمل مخالف قانون انجام نشده است که ظلم تلقی شود.

?پس اگر از نظر ایشان ظلمی صورت گرفته، یا استقلال قوه قضاییه را ظالمانه می دانند و یا دادستان را ظالم می دانند که از اختیارات قانونی اش سوء استفاده کرده است. اگر موضع گیری اینچنینی ایشان و اتهام ظلم و زور زدن به دادستان و قوه قضاییه بر اساس نگاه اول باشد، که کلاهمان پس معرکه است. متاسفانه ایشان و اصلاح طلبان همسو با ایشان، همواره صرفا به منافع خود می اندیشند و از زیرسوال بردن هیچ چیز ابایی ندارند. زیر سوال بردن استقلال قوه قضاییه و تاب نیاوردن احکام دستگاه قضا که مطابق میلتان نیست و ظالمانه خواندن آن هاست که برای رسانه های ضد انقلاب خوراک فراهم می کند. فیلم صحبت های درگوشی آقای هاشمی رفسنجانی با متهم محکوم شده توسط قوه قضاییه و ظالمانه خواندن حکم او توسط همه اعضای خانواده اش، خوراک رسانه های ضد انقلاب است.

?اما اگر تشخیص دادستان را ظالمانه می دانند اولا باید به ایشان یادآوری کنم برای این کار هم سازوکارهای قانونی لحاظ شده است. ایشان که مرد قانون هستند باید بهتر اطلاع داشته باشند. اما مسئله مهمتر این است که چرا پیگیر ظلم هایی که دولتمردان در حق مردم می کنند نیستند؟ تدوین عجولانه برجام و تصویب عجولانه تر آن در مجلس که امروز موجب خسارت های بزرگی برای ملت شده، ظلم بزرگی است که دولتمردان و نمایندگان مجلس با اختیارات قانونی خود به مردم تحمیل کردند. بی توجهی نائب رئیس مجلس به FATF و سر درنیاوردن از آن وقتی که ملت او را به عنوان نماینده خود انتخاب کردند تا از منافع کشورشان پاسداری کند، ظلمی بزرگ در حق مردم است. صاحبان حقوق های نجومی و حمایت سخنگوی دولت از آن ها، دلار ۴۰۰۰ تومانی، برطرف نشدن تحریم ها بعد از این همه وعده و وعید، بیکاری گسترده در کشور، بی توجهی دولت به زائران اربعین و بی کفایتی در تامین زیرساخت های داخلی برای رفاه آنان، ظلم بانک مرکزی به داوطلبان مسکن مهر و …از جمله ظلم هایی است که مسئولان در جایگاه قانونی خود به مردم روا می دارند و مطمئنا ظلم به کل مردم بالاتر از ظلم به یک نفر یعنی آقای علی مطهری است.

?از پاسخ به این حرف ها و اتهامات غیرمنصفانه که بگذریم، باید به تحلیل هجمه های دولت و اصلاح طلبان حامی آن به قوه قضاییه بنشینیم. دیگر امروز بر هیچ کس پوشیده نیست که دولت و اصلاح طلبان حامی آن به دنبال حاشیه سازی برای مخفی کردن بی کفایتی ها و بی تدبیری های خود هستند. فساد و ناکارآمدی در دولت و آلوده بودن دست اصلاح طلبان در بحث حقوق های نجومی سبب شده تا درست درزمانی که قوه قضاییه کار رسیدگی به حقوق های نجومی را آغاز کرده، این هجمه ها آغاز شود. موضوع حساب های بانکی قوه قضائیه در دو مقطع تاریخی در کانون توجه رسانه های زنجیره ای قرار گرفت. یکی همزمان با ورود دستگاه قضا در تشکیل دادگاه کرباسچی (شهردار وقت تهران) به جرم تخلفات مالی گسترده و دیگری در مقطع فعلی که این قوه به موضوع حقوق های نجومی ورود کرده است. قوه قضاییه همواره باید هزینه رسیدگی به فسادهای مالی را بپردازد.

?دولتی که کارنامه ای جز برجام بی فرجام ندارد و اصلاح طلبان حامی او تلاش می کنند با حاشیه سازی و هجمه علیه این و آن، توجهات را از خود منحرف کنند و با نمایندگی کردن ظاهری از حقوق مدنی، خود را حامی مردم نشان دهند تا به زعم خود در رقابت انتخاباتی سال ۹۶ حمایت مردمی کسب کنند. اما بهتر است بدانند که به ۲ دلیل موفق نخواهند شد: نخست این که دیگر باوجود شبکه های گسترده اجتماعی بازی کردن با افکار عمومی اینقدرها ساده نیست و دوم اینکه کارنامه خالی و فسادها و ناکارآمدی های دولت به قدری است که با چنین حاشیه سازی هایی مغفول نمی ماند. امروز روزی است که اکثریت مردم، معترض به دولت و جوسازی های شما هستند و طبق آنچه که از منظر امام خمینی (ره) گفتید، این دولت (و نه این نظام) و اصلاح طلبان حامی آن پابرجا نخواهند ماند.

مسعود عنابستانی

نظرات
 1. Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home2/mohebbol/public_html/basarnews/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226
  class="comment even thread-even depth-1" id="comment-2957">
  مجید از پرند ۱۲ آذر ۱۳۹۵ در ۲۱:۴۶
  Thumb up ۰
  Thumb down ۰

  بسیار عالی و حساب شده.امیدوارم اینچنین تحلیل ها در سطح گسترده از شبکه های اجتماعی نشر داده شود تا همگان از نیات سوء حضرات مطلع شوند.
  موفق و پیروز باشید.
  اللهم عجل لولیک الفرج.یاحسین.

آخرین اخبار